Технологія виробництва шпонованих дверей

Все шпоновані міжкімнатні двері за своєю конструкцією можна розділити на два типи:

Отже, для виготовлення пустотілого дверного полотна в першу чергу створюється каркас на основі соснового бруса (перетином, як правило, 30мм на 33мм). Щоб уникнути деформацій двері, появи тріщин і руйнування самої деревини в процесі експлуатації, вологість використовуваного бруса не повинна перевищувати 8%. У разі, коли в дверне полотно передбачається встановлювати склопакет, по його периметру виставляється додатковий каркас, горизонтальні стійки якого пазовим з'єднанням кріпляться до зовнішнього каркасу.

З однієї сторони готового каркаса наклеюється панель МДФ товщиною 4 мм. Далі простір, що утворився між брусами каркаса, заповнюється стільниковим картонним наповнювачем або екструдованими пінополістирольними плитами. Коли все порожнини заповнені, оклеивается панеллю МДФ друга сторона каркаса.

Наступним етапом йде підготовка шпону до фанерування. Для цього натуральний шпон у вигляді смуг шириною до 300мм компонують в листи необхідного розміру (трохи перевищують периметр дверної стулки). З огляду на колір і текстуру шпону, проводиться вибірка його смуг таким чином, щоб малюнок сусідніх повторювався дзеркально. Коли смуги відібрані, їх за допомогою клейової стрічки, склеюють, заганяючи в спеціальний верстат. Смуги склеюються одна до одної або в вус, в залежності від того, в зигзагоподібний або в прямій шов вводиться клейова нитка.

Виробництво шпонованих дверей

Після склеювання кожен аркуш звільняють від зайвого клею. Далі виконується обточування листів за шаблоном підготовленої дверної стулки. Підійшов час покривати поверхню двері шпоном. Виконується це в два етапи: спершу фронтальні поверхні, виконані з МДФ, потім торцеві.

На МДФ наноситься клей і накладаються листи шпону. Під впливом гарячого преса клей запікається і обидві поверхні щільно з'єднуються між собою. Ту ж операцію проводять з торцевими поверхнями. Далі, пройшовши кілька етапів шліфування, поверхня дверної стулки покривається двокомпонентним лаком, який наноситься в два шари. Лак створює захисний шар оберігає деревину від впливу вологи. А також дарує їй більш насичений колір і блиск. Для виготовлення шпонованих дверей із суцільною конструкцією полотна використовують сосновий брус. За допомогою гарячого преса його склеюють в щит, підганяючи щільно один до іншого. Далі заготовка проходить процес профільного фрезерування. Після чого її обклеюють МДФ-панелями, попередньо відшліфувавши. Покриття шпоном і подальша обробка дверного полотна виконується в вищевказаної послідовності.

При необхідності, обробку з шпону можна застосувати і на металевих дверей. Для цього на її поверхню кріпиться за допомогою саморізів МДФ-панель, а на неї вже, відповідно листи шпону. Рекомендується на звернену в квартиру бік дверей наносити натуральний шпон, а на іншу - штучний, щоб не ризикувати його цілісністю.

Шпон може бути нанесений на поверхню одним з таких методів:

В ході першого під дією преса шпон наноситься на покриту клеєм поверхню. Застосування гарячого преса було описано вище. За рахунок використання дещо інших склеювальних складів, готовий виріб має більш високими якісними характеристиками. Мембранно-вакуумний спосіб відкриває безмежні можливості для створення моделей найрізноманітнішого дизайну за рахунок здатності наносити шпон на рельєфні поверхні.Наші групи в соціальних мережах!